Przyjaciele leśnych zwierząt w Rajsku

Reprezentanci z grupy Dinusie Pawełek i Wojtuś wzięli udział w między przedszkolnym konkursie Przyjaciele leśnych zwierząt w PS w Rajsku...

16 listopada 2016 w  przedszkolu w Rajsku odbyła się XII edycja zabawy pod hasłem „Przyjaciel Zwierząt Leśnych”. Do udziału zaproszono dzieci z Przedszkoli Gminy Oświęcim. Swoją obecnością zaszczycili także - P. Mirosław Smolarek - zastępca Wójta Gminy Oświęcim, P.  Małgorzata Sikora- Naczelnik WOŚ Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, P. Marzena Wilk-Grabowska- dyrektor Gimnazjum Gminnego nr 1. w Rajsku im. mjr Piotra Szewczyka, P. Przemysław Dziedzic- dyrektor Szkoły Podstawowej w Rajsku im. Jana Pawła II, P.  Anna Krawczyk z Fundacji Rozwoju Oświaty, Pomocy Społecznej, Sportu i Kultury, P. Małgorzata Curzydło z Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim. Dyrektor przedszkola Barbara Toczek bardzo gorąco powitała wszystkich uczestników i zaprosiła do wesołej zabawy.

Teleturniej przyrodniczy przygotowała i prowadziła nauczycielka p. Beata Bernaś- Kulak. Przedszkolacy mieli do wykonania różne zadania. Były np.: zagadki przyrodnicze, pokonywanie leśnego labiryntu, układanie puzzli, pomaganie zwierzętom w znalezieniu drogi do domu, wskazywanie podobieństw i  różnic w wyglądzie i sposobie życia zwierząt leśnych. Dzieciom bardzo podobała się zabawa ruchowa-taneczna „Wiewiórki do dziupli”, zabawa z barwną chustą i darami jesieni oraz „sprzątanie lasu”.  W przerwach pomiędzy kolejnymi zadaniami słychać było wspólnie śpiewaną piosenkę przyrodniczą pt.; „Tajemnicze echo” i motto „Żyj z przyrodą w zgodzie…”

Wszystkie dzieci  wykazały się umiejętnością współdziałania w zespole i dużą wiedzą przyrodniczą. Jury, w osobach zaproszonych gości przyznało wszystkim uczestnikom zabawy I miejsce. Przedszkolacy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Po słodkim poczęstunku dzieci w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.