Szkolenia za bony w Oświęcimiu - przypomnienie

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują.

 

Kto może skorzystać z projektu?

Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone dla osób pracujących (zatrudnionych na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniających pracowników), niezależnie od miejsca wykonywania pracy, które:

 

  • ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat -  posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
  • są w jakiś sposób związane z Małopolską - mieszkają, uczą się lub pracują w województwie małopolskim.

 

Jak skorzystać ze szkoleń?

Pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych jest usługa Bilansu Kariery. Jest to indywidualne spotkanie (lub cykl spotkań) z doradcą zawodowym, podczas którego nie tylko podsumowuje się dotychczas nabyte umiejętności, edukację i doświadczenia zawodowe, ale także określa się plan dalszego rozwoju, w tym m.in. rodzaje i tematykę potrzebnych szkoleń.

 

Na Bilans Kariery będzie można umówić się w Oświęcimiu. Dyżurujemy w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI przy ul. Nojego 2B – na II piętrze przy wypożyczalni, w poniedziałki:  6 i 20 lutego, 6 i 20 marca w godzinach od 15.00 do 19.00.

 

Aby umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym prosimy o kontakt Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie tel.: 12 424 07 38, e-mail: centrum.krakow@wup-krakow.pl lub z doradcą zawodowym dyżurującym w Oświęcimiu, Panią Magdaleną Augustyn, tel. 12 42 87 860.

 

Z jakich szkoleń można skorzystać?

 

Szkolenia realizowane będą na terenie całej Małopolski przez firmy szkoleniowe, które w pierwszej kolejności będą oferować szkolenia: komputerowe i językowe.

 

Wiele firm szkoleniowych zadeklarowało możliwość organizacji szkoleń także w małych miejscowościach, pod warunkiem, że na terenie danej miejscowości istnieje możliwość wynajęcia sali na zajęcia oraz, że na dane szkolenie zbierze się grupa (w zależności od szkolenia, grupa licząca od 8 do 15 osób). Pełna tematyka możliwych do realizacji szkoleń dostępna będzie w Bazie Usług Rozwojowych oraz w biurze projektu „Kierunek Kariera”.

 

Projekt ten jest przedsięwzięciem wyróżniającym nasz region na tle innych poprzez swój zasięg. Będzie realizowany do połowy 2023 roku, obejmie wsparciem w postaci bonów na szkolenia ponad 25 tys. pracujących Małopolan. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel prawie 90 mln zł.

 

Więcej informacji o projekcie „Kierunek Kariera” realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie udziela biuro projektu „Kierunek Kariera”: tel.: 12 619 84 55, e-mail: kariera@wup-krakow.pl

 

PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ULOTKI DO POBRANIA Z DODATKOWYMI INFORMACJAMI