PS Zaborze

 

 

      HISTORIA PRZEDSZKOLA
             W ZABORZU

 

 

 

 

 

 

 

12 listopada 1962 r. zostało otwarte pierwsze w historii wsi Państwowe Przedszkole w Zaborzu. Wydarzenie to uczczono uroczystym porankiem z występami przedszkolnych i szkolnych dzieci. Pomieszczenia przedszkolne, znajdujące się na piętrze, składały się z dwóch sal zabaw, kancelarii oraz kuchni. Na parterze budynku znajdowała się czteroklasowa szkoła podstawowa. Przedszkole przez lata zmieniło swój wygląd. Zmieniali się nauczyciele, oraz dyrekcja. Założycielką przedszkola i pierwszym dyrektorem byla pani Czesawa Knapik, swoje umiejętności kierowania placówką przekazała córce Renacie Knapik, którą po długoletnim stażu zastąpiła kierująca przedszkolem do dziś Jolanta Zapała.
Od 2006 roku w przedszkolu działały 3 oddziały. Liczba wypełnionych śmiechem dzieci sal szybko się zwiększały. Aktualnie w przedszkolu czynnie działa pięć oddziałów. Piękne kolorowe sale i panie które zrobią wszystko by każdy dzień spędzony w przedszkolu był miły i pełny ciepłych wspomnień. Naszą hitorię piszą dzieciaki, z którymi każdy dzień w przedszkolu jest wspaniałym przeżyciem.
Wspaniałe chwile i piękne wspomnienia z przygody w naszym przedszkolu staramy się uwiecznić na zdjęciach na stronie internetowej, oraz w Kronice Przedszkolnej która znajduje się w przedszkolu.

 

GALERIA