O przedszkolu

 


 

Przedszkole w Zaborzu położone jest w pięknej malowniczej okolicy. Z dala od drogi w dużym ogrodzie, w którym bardzo często odwiedzają nas leśne zwierzęta.  Latem i wiosną to doskonałe miejsce do harców w ogrodzie. Dzieci mają dużo swobody i każdy znajdzie miejsce dla siebie. Wśród otaczającej nas przyrody bardzo łatwo możemy zauważyć zmiany jakie w przyrodzie zachodzą jesienią, kolorowe liście otaczają nas wtedy  z każdej strony – wszystko ma swój urok. Zimą zaś mamy dużo wolnego miejsca by ulepić bałwana i bawić się śnieżkami – jest naprawdę bajecznie…..


Przedszkole jest placówką z pięcioma oddziałami. W roku szkolnym 2016/2017 udało nam się utworzyć nowy oddział dla najmłodszych o nazwie Misie-Pysie. Wszystkie nazwy w naszym przedszkolu są bajeczne i pasują do sali w której się mieszczą. Tak więc spotkać można grupę Skrzatów, Smerfów, Tygrysków i Dinusiów. Przedszkole jest bardzo kolorowe, swoim urokiem z roku na rok przyciąga do nas coraz więcej przedszkolaków. Kolorowe postacie na ścianach to zasługa pani dyrekror mgr Jolanty Zapała, oraz pracowników przedszkola Agnieszki Noworyta, Magdaleny Kuszneruk.

 

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Ciągle coś się dzieje. Stajemy na wysokości zadania by nasze dzieciaczki były zadowolone. Organizujemy wiele ciekawych atrakcji i zabaw. Organizujemy Dni Kolorowe, Dni Wesołego Przedszkolaka, przygotowujemy dzieci do konkursów. Często przyjeżdżają do nas teatrzyki, a i my chętnie podróżujemy. Oferujemy także dzieciom dodatkowe zajęcia plastyczne, kółko teatralne, oraz zajęcia taneczne. Zajęcia te są prowadzone przez naszych wykwalifikowanych nauczycieli. W każdym oddziale oferujemy także dzieciom codzienną  naukę języka angielskiego, ponieważ w każdej grupie jest nauczyciel, który może prowadzić naukę oczywiście poprzez zabawę.

W naszym przedszkolu oddychamy czystym powietrzem dzięki firmie Synthos, która zakupiła oczyszczacze do każdej sali.