Podsumowanie konkursu

Dzień pełen wrażeń i atrakcji, a do tego wszystkiego bardzo, bardzo zielony...

7 maja 2018 roku we wszystkich przedszkolach gminnych i w szkole specjalnej w Oświecimiu rozpoczął się Tydzień Treflikowy. Jego zwieńczeniem było uroczyste rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu dla dzieci „Bajka treflikowa” oraz dla nauczycieli- „Scenariusz zajęć z Treflikami”. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Oświęcimskiego i Wójta Gminy Oświęcim.

Podczas tych kilku dni z Rodziną Treflików nowym hitem przedszkolaków stał się utwór „Tańcz Treflinko”- nic dziwnego w końcu to bardzo udany cover piosenki „Despacito”. Doczekaliśmy się także nowych, jeszcze nigdzie nieemitowanych odcinków naszych treflikowych przyjaciół. Przeżywaliśmy przygody razem z nimi by później móc odzwierciedlić je
w pracach plastycznych -Trefliki zawładnęły całym przedszkolem. Aby świętowanie nie było tylko dla ducha, ale również dla ciała, oddaliśmy się  kulinarnym przyjemnościom tworzenia Przysmaków Treflikowych. Każda grupa wykazała się innym przysmakiem- były treflikowe babeczki od Tygrysków, treflikowy koktajl od Misiów Pysiów, treflikowe szaszłyki od Treflików, ciasteczka treflikowe od Dinusiów i sałatka treflikowa od Skrzatów. A wszędzie dominowały oczywiście pyszne zielone składniki i dekoracje.

Nareszcie nadszedł piątek 11-go maja - przedszkole zamieniło się
w treflikowy świat. Gdzie nie spojrzeć bawiły się Trefliki- wyobraźnia dzieci
i rodziców w wykonaniu strojów nie miała granic.

W piątek 11maja 2018 odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu na bajkę treflikową, połączone z degustacja pysznych treflikowych smakołyków. Uroczystość miała miejsce w sali domu ludoweo w Grojcu. Na uroczystość zostali zaproszeni uczestnicy konkursu Treflikowego, a także nauczyciele którzy wzięli udział w konkursie na najlepszy scenariusz z Treflikami. Do sali w Grojcu przybyli przedstawiciele gminnych przedszkoli, oraz uczniowie specjalnego ośrodka wychowawczego w Oświęcimiu z przygotowanymi treflikowymi smakołykami. Każdy obecny na sali mógł spróbować pysznych smakołyków. Dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie wszystkich potraw. Dzieci z przedszkola w Zaborzu przygotowały bajeczkę Treflikową pt. "Zielona babka" wszyscy oglądali z wielkim zainteresowaniem i podziwiali talenty naszych milusińskich. Po bajeczce pojawił się najbardziej wyczekiwany gość  - Treflik który brał pilny udział podczas wręczania nagród dla zwycięzców. W czasie uroczystości byli z nami specjalnie zaproszeni goście, przyjaciel przedszkola i Prezes firmy Trefl pan Kazimierz Wierzbicki, wójt gminy Oświęcim Albert Bartosz, przewodniczący Rady Piotr Śreniawski, Sołtys Zaborza Andrzej Nowotarski, Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, dyrektor OKSiR Jadwiga Szczerbowska, oraz Dyrektorzy placówek Gminy Oświęcim. Na uroczystość zaproszeni byli także prezes Synthos, Dyrektor Synthos, Dyrektor CUW Halina Musiał,a także pracownicy Kurotorium p.Ewa Kantyka i p.Maria Nitek - niestety z różnych przyczyn nie mogli być z nami w tym dniu. Po uroczystym spotkaniu w Grojcu świętowanie przeniosło się do naszego przedszkola. Tutaj Treflik spotkał się z dziecmi w każdej grupie, wspólnie się bawili i świętowali. Odbyło się również spotkanie z panem Bogdanem Połącarzem reprezentującym Synthos, na którego ręce zostało złożone podziękowanie za zasponsorowanie oczyszczaczy powietrza dla naszych przedszkolaków przez firmę Synthos.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział we wspólnym świętowaniu, zaangażowanie w przygotowanie praca konkursowych oraz treflikowych smakołyków.

Było nam bardzo wesoło i bardzo zielono. Przedszkolaki miały wielką niespodziankę od przedstawicieli Trefla wielki balon w naszym ogrodzie, który wzbudzał zachwyt i zainteresowanie u wszystkich.

GALERIA