Dinolandia

Grupa Tygrysy na wycieczce w Inwałdzie...

Dnia 18 czerwca 2019 roku grupa Tygryski wyruszyła w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych do krainy dinozaurów. Dzieci uczestniczyły w wycieczce do Dinolandii do Inwałdu.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie pod okiem pani przewodnik, która zapoznawała dzieci z dawnym życiem wybranych dinozaurów. Ogromne wrażenie robiły dinozaury wykonane w skali 1:1 rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej parku dinozaurów Dzieci świetnie sobie radziły z pytaniami pani przewodnik. Słychać i widać było, że Tygryski znają się na dinozaurach.

Drugim etapem wycieczki były warsztaty paleontologiczne. Każde dziecko otrzymało jajo dinozaura oraz odpowiedni sprzęt potrzebny do wykopalisk (dłuto i młotek) i zamieniło się na chwilkę w paleontologów. Z wielkim zapałem wykonywali powierzone im zadanie, które wymagało wiele cierpliwości i siły w rękach. W jajkach  odkrywały dzieci szkielety dinozaurów. Tygryski były bardzo podekscytowane powierzonym  zadaniem. Wszystkim udało się wykopać szkielet dinozaura, którego spakowali i zabrali do domu

Trzecim i ostatnim etapem wycieczki był czas wolny. Niemałą atrakcją okazał się plac zabaw, na którym były liczne huśtawki, drabinki i karuzele. Na terenie parku znajdował się mini golf. Dzieci poznały zasady i mogły wypróbować swoich możliwości.

Dzieci świetnie się bawiły podczas całej wycieczki. Muszę stwierdzić, że wycieczkę można zaliczyć do super udanej. Najważniejszy jest uśmiech dziecka.

GALERIA