Premiera Jasełek Selezjańskich

Długo wyczekiwana premiera Jasełek Selezjańskch odbyła się 6 stycznia 2022 roku.

Dzieci i dorośli z miasta i gminy Oświęcim już od dłuższego czasu ćwiczyli układy, piosenki aby móc się jak najlepiej zaprezentować przed publicznością. Także nasze przedszkolaki: Iga H., Zuzia S., Kacper K., Zuzia Ś., Emilka D. pod czujnym okiem pani Ani Płonki śpiewały i uczyły się układów choreograficznych. Nad całym przedsięwzięciem czuwa pani dyrektor Jolanta Zapała, która jest reżyserem jasełek i autorką  wielu piosenek śpiewanych podczas przedstawienia. 

Wszyscy aktorzy z przejęciem i dużym zaangażowaniem odgrywają swoje role- górale, krakowiacy i mazurzy pięknie tańczą przy okazji prezentując regionalne stroje. Święty Józef oraz Anioł Polski przypominają, żeby na świecie panował pokój, a Aniołki mówią, że Jezus przyszedł do każdego człowieka bez względu na to czy jest mały, czy duży, bogaty czy biedny i obyśmy tego Nowonarodzonego mieli zawsze w swoich sercach.

Zapraszamy na spektakle: 8, 9 15, 16 oraz 31 stycznia o godzinie 16.00. Ze względu na obostrzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Poniżej link di fotorelacji z Jasełek oraz artykuł ze strony Selazjanie Oświęcim.

Tagi