Projekt HOPE

Projekt HOPE z fundacji Dobra Sieć z Warszawy firmy Danone.

Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie HOPE z fundacji Dobra Sieć z Warszawy firmy Danone. Koordynatorem projektu z firmy Danone oraz wolontariuszem, który zadbał o stosowne wypełnienie wniosku był Pan Krzysztof Korzeniowski, natomiast w przedszkolu projekt koordynowała Pani Anna Płonka. W tym roku już po raz drugi organizowaliśmy wspólne kolędowanie. Tym razem odbyło się pod hasłem „Święta łączą, a nie dzielą”.  W związku z tym do wspólnego świętowania zaprosiliśmy rodzinę z Ukrainy, która zamieszkała na Zaborzu.  Chcieliśmy  w ten sposób pokazać jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Polsce. Chcieliśmy także pokazać, że są dla nas ważni, że o nich pamiętamy. W poniedziałek 19 grudnia w odbył się finał projektu HOPE, na który zostali zaproszeni szczególni goście: Pan Wójt Mirosław Smolarek, dyrektor CUW pani Agata Michalska, proboszcz SMBWW ks Łukasz Krysmalski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Piotr Śreniawski, wolontariusze Hope, oraz wspomniana wcześniej rodzina z Ukrainy oraz pani Agnieszka Naras, która pod swój dach przyjęła potrzebującą rodzinę. Dzieci z grupy „Dinusie” i „Tygrysy” wraz z nauczycielkami przygotowały świąteczne przedstawienie pt. „Zmartwienie śnieżynek”, które wprowadziło w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia a na koniec wręczyły upominki wolontariuszom i zaproszonym gościom. Po uroczystej części pierwszej Pani Dyrektor zaprosiła gości do sali Treflików, gdzie czekały już warsztaty plastyczne. Wszyscy wykonali kartki świąteczne. Każdy bardzo się starał, żeby jego kartka była najładniejsza, ale zdecydowanie wygrały dzieci, które jak zawsze użyły do tego wszystkich dostępnych materiałów, a najważniejsze włożyły w to całe swoje serce.

Dziękujemy firmie Danone oraz wolontariuszom. Wspólny pomysł wspólnego kolędowania okazał się strzałem w dziesiątkę i mimo ogromu wniosków z całej Polski nasze przedszkole znalazło się wśród wygranych. Dzięki temu projektowi otrzymaliśmy znaczną kwotę pieniędzy na organizację kolędowania oraz stroje, dekorację, która pozostanie w przedszkolu.

Nie obyło się także bez niespodzianek dla naszych milusińskich. Otrzymali oni piękne figurki, które podarowała nam pani Jagoda z firmy Playmobil. Bardzo dziękujemy za podarowanie dzieciom upominków.

Tagi

GALERIA