Dzień Potaci z Bajek

„Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania” Maria Molicka

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)

6 listopada dzieci w naszym przedszkolu wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Były również quiz i konkurs na najpiękniejszą maskę wykonaną z rodzicami w domu. Wszystkie dzieci dostały słodki poczęstunek, a wyróżnieni nagrodę. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć naszaego przedszkolnego przyjaciela Treflika. Odwiedził dzieci jako postać z bajki. To był dzień pełen wrażeń. 

 

Tagi

GALERIA